خرید سرور مجازی از سایت برتینا

خرید سرور مجازی با هدف افزایش سرعت و کارایی سرورها انجام می‌شود که می‌توان به‌جای راه اندازی یک سرور اختصاصی با هزینه‌های بسیار بالا، از سرورهای مجازی با هزینه‌های بسیار کم و سرعت بالا استفاده کرد.

خرید سرور مجازی از سایت برتینا

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

در خرید سرور مجازی باید به قدرت پردازنده، میزان حافظه داخلی و دیگر مشخصات سرور مجازی دقت ویژه‌ای داشته باشید. شما می‌توانید با خرید سرور مجازی سرعت بسیار بالایی را برای پردازش‌های خود در اختیار داشته باشید و از طرفی با استفاده از این سرورهای مجازی در هزینه و وقت راه اندازی یک سرور، صرفه‌جویی چشم‌گیری کنید. سرور مجازی را براساس ماهیانه یا سالیانه می‌توان اجاره کرد و در آن بازه زمانی می‌توان از آن سرور برای انجام فعالیت‌ها با سرعت بالا، بهره برد.
انواع سرور مجازی

محل قرار گرفتن سرور مجازی، به‌عنوان دسته‌بندی انواع سرورها شناخته می‌شود. دقت کنید که شما برای متصل شدن به آن سرور نیاز به اینترنت دارید و باید ازطریق دیتای اینترنت، با سرور مجازی خریداری شده در ارتباط باشید. پس سرعت انتقال اطلاعات از مبداء (که کامپیوتر شما است) تا مقصد (که همان سرور مجازی است)، بسیار حائز اهمیت است. براساس دسته‌بندی‌هایی که روی قدرت سرور مجازی و سرعت آن می‌شود، هزینه های مختلفی نیز برای هر کدام در نظر گرفته می‌شود. سرورهای مجازی به‌صورت داخلی و خارجی هستند. درواقع سرورهای مجازی داخلی، آن دسته از سرورهایی هستند که در داخل کشور ایران تأسیس شده‌اند و معمولاً از پردازنده‌ها و حافظه بهینه ای برخوردار هستند. در زمان خرید سرور مجازی داخلی باید به هزینه های تمام شده و همچنین قدرت به دست آمده ازطریق آن سرور دقت کنید. سرورهای خارج از کشور نیز وجود دارند که با همان سرعت سرورهای مجازی داخلی می‌توان هزینه های مختلفی را برای آن‌ها معرفی کرد. اکثر سرورهای مجازی دارای پردازنده ای قوی، با حافظه داخلی DDR4 و هارد دیسک SSD هستند که به نسبت قدرت و سرعت بسیار بالایی دارند. درواقع اگر بخواهیم برای دوره یکساله یک سرور اختصاصی را با قدرت سرورهای مجازی زیر راه اندازی کنیم، باید هزینه‌ای چندین برابر صرف نماییم و به‌راحتی می توانیم با خرید سرور مجازی این هزینه را تا حد قابل ملاحظه ای پس انداز کنیم. به‌طور کلی این دو گروه سرور، به چهار دسته عمده تقسیم‌بندی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

در ادامه قصد داریم به معرفی سایت برتینا که یکی از قدیمی‌ترین ارائه دهنده‌های سرور مجازی در کشور است بپردازیم.

سرورهای مجازی برتینا در قالب ۴ پلن مقدماتی، متوسط، پیشرفته و حرفه‌ای به کاربران عرضه شده است که جزئیات و قابلیت‌های آن‌ها در ادامه توضیح داده شده است.
۱) سرور مجازی مقدماتی

این دسته از سرورها که معمولاً با هزینه‌ای کمتر و قدرت کمتری عرضه می‌شوند و قابلیت انجام کارهای معمولی با سرعت نسبتاً خوبی را دارند. در خرید سرور مجازی مقدماتی باید حجم کارهای خود را محدود کنید و در نتیجه فرآیندهای زیادی را نمی‌توانید از این طریق به اجرا بگذارید. سرور مجازی مقدماتی معمولاً با حافظه داخلی ۵۱۲ مگابایت و حافظه خارجی ۲۰ گیگابایت موجود است. پردازنده سرور مجازی مقدماتی دو هسته‌ای بوده و سرعت نسبتاً خوبی را برای شما به ارمغان می آورد. در سرور مجازی مقدماتی داخلی ترافیک ماهیانه ۱۵۰ گیگابایت و در سرور مجازی مقدماتی خارج از کشور، ترافیک ماهیانه ۲۰۰ گیگابایت در نظر گرفته شده است. سیستم‌عامل این سرورها نیز ویندوز سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ هستند که باتوجه‌به مشخصات سرور، سرعت خوبی را دارند. هزینه سالانه خرید سرور مجازی مقدماتی داخلی برابر با یک میلیون و صد و شصت هزار تومان و سرور مجازی خارج از کشور یک میلیون و صد و هفتاد هزار تومان است.
برتینا
۲) سرور مجازی متوسط

سرورهای مجازی متوسط کمی پیشرفته‌تر از سرورهای مجازی مقدماتی هستند و معمولاً با حافظه داخلی و خارجی بیشتری تعریف می‌شوند. سرعت پردازنده در سرورهای مجازی مقدماتی و متوسط یکسان بوده و حافظه داخلی سرورهای مجازی متوسط برابر با یک گیگابایت است. حافظه خارجی یا هارد دیسک این سرورهای مجازی برابر با ۴۰ گیگابایت است که دقیقاً میزان حافظه دو برابر را نسبت به سرورهای مجازی مقدماتی در بر دارد. ترافیک ماهیانه در سرورهای مجازی متوسط داخلی برابر با ۳۰۰ گیگابایت و در سرورهای مجازی متوسط خارج از کشور برابر با ۴۰۰ گیگابایت است. هزینه سالانه خرید سرور مجازی متوسط داخلی و خارج از کشور یکسان بوده و برابر با یک میلیون و پانصد هزار تومان است. میزان ترافیکی که روی سرورهای مجازی داخلی و خارجی وجود دارد، با همدیگر متفاوت هستند و دلیل این امر، سرعت و میزان ترافیک موجود در منطقه ایران نسبت به کل جهان است. درواقع شما با میزان ترافیک اینترنت داخلی، به‌راحتی می‌توانید فعالیت‌های خود را با ترافیک کمتری انجام دهید در صورتی که در سایت‌های خارجی باید میزان ترافیک بیشتری را داشته باشید تا کارهای شما با سرعت بیشتری انجام شود.
برتینا
۳) سرور مجازی پیشرفته

سرورهای مجازی پیشرفته دارای پردازنده‌ای قوی تر و با چهار هسته هستند. این افزایش سرعت در پردازنده به همراه افزایش میزان حافظه در حافظه های داخلی و خارجی منجر به افزایش سرعت و قدرت کلی سرور می‌شود. شما با حجم ترافیک بیشتری که در سرورهای مجازی پیشرفته دارید، به‌راحتی می‌توانید فعالیت‌های خود را رصد کنید. حافظه داخلی سرور مجازی پیشرفته برابر با دو گیگابایت و حافظه داخلی برابر با هشتاد گیگابایت وجود دارد. میزان ترافیک ماهیانه در سرور مجازی مقدماتی داخلی برابر با ۴۰۰ گیگابایت و در سرورهای خارجی برابر با ۷۰۰ گیگابایت است. خرید سرور مجازی پیشرفته داخلی با هزینه دو میلیون و چهارصد و دو هزار تومان و سرور مجازی خارج از کشور با هزینه دو میلیون و صد هزار تومان است. البته که این هزینه بابت یکسال اجاره سرور مجازی است که هزینه اجاره ماهیانه آن به نسبت کمتر است.
۴) سرور مجازی حرفه‌ای

قوی‌ترین نوع سرورهای مجازی، سرورهای مجازی حرفه‌ای هستند که با حافظه داخلی چهار گیگابایت و حافظه خارجی ۱۰۰ گیگابایت هستند. این سرورهای مجازی با پردازنده چهار هسته‌ای و با ترافیک داخلی ۸۰۰ گیگابایت و خارجی یک ترابایت موجود هستند که خرید سرور مجازی حرفه‌ای داخلی با هزینه سه میلیون و شصت و نه هزار تومان و سرور مجازی خارج از کشور با هزینه دو میلیون و نهصد هزار ریال انجام می‌شود.

 

منبع : زومیت