تکلیف انتقال نیمار در لیورپول مشخص می‌شود؟

موندو دپورتیوو می‌گوید روسای دو باشگاه بارسلونا و PSG روز 16 آگوست در لیورپول درباره انتقال نیمار از باشگاه فرانسوی به بارسا دیدار و مذاکره خواهند کرد. به گزارش “ورزش سه”، روزنامه اسپانیایی موند دپورتیوو می‌گوید جوزپ بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا روز شانزدهم آگوست در جریان اجلاس اتحادیه باشگاه‌های اروپا که در شهر لیورپول برگزار خواهد شد از فرصت استفاده خواهد کرد تا با ناصر الخلیفی رئیس باشگاه PSG درباره انتقال نیمار به بارسا صحبت و مذاکره کند. تا کنون با وجود شایعات بسیار درباره این انتقال بارسلونا از تماس رسمی با PSG خودداری کرده و اجازه داده رابطه نیمار و باشگاه فرانسوی بدتر و بدتر شود. اما موندو می‌گوید در دیدار روسای دو باشگاه در لیورپول که دو هفته مانده به پایان پنجره نقل و انتقالاتی تابستانه انجام خواهد شد این احتمال وجود دارد که الخلیفی پیشنهادی رسمی به همتای اسپانیایی‌اش ارائه دهد.

بارسا که در حال حاضر آنتوان گریزمان را جذب کرده به نیمار احتیاج مبرم ندارد و همین باعث شده بارسا نسبت به PSG دست بالا را داشته باشد. اما از سوی دیگر PSG با ستاره‌ای روبرو است که دیگر خواهان بازی در این تیم نیست. به همین علت چند هفته آینده برای این انتقال بسیار مهم خواهد بود و باید دید رابطه نیمار و باشگاه فرانسوی در این مدت چه تغییر و تحولاتی را پشت سر خواهد گذاشت. یکی از دلایلی که مدیران PSG را به این نتیجه رسانده که شاید واگذاری نیمار تصمیم درستی باشد ناراحتی هواداران باشگاه پاریسی از نیمار است که ممکن است فصل بعد برای باشگاه مشکل‌ساز شود. در نتیجه ممکن است ناصر الخلیفی از فرصت نشست اتحادیه باشگاه‌های اروپایی در لیورپول برای حل این مشکل و مذاکره با بارتومئو استفاده کند. موندو دپورتیوو می‌گوید دو باشگاه بر سر تاریخ ملاقات روسای بارسا و PSG موافقت کرده‌اند و ملاقات این دو قطعا روز شانزدهم آگوست در لیورپول برگزار خواهد شد. اجلاس اتحادیه باشگاه‌های اروپا با هدف بررسی اصلاحات در رقابتهای چمپیونزلیگ برگزار می‌شود و قرار است این اصلاحات از سال 2024 در لیگ قهرمانان اروپا به اجرا گذاشته شود.

بارسا با توجه به جذب گریزمان خیالش از بابت تصمیم الخلیفی راحت است هر چند ترجیح می‌دهد نیمار هم در پایان تابستان پیراهن این تیم را به تن کند. مدیران بارسا و کادر فنی این تیم معتقدند تیم ارنستو والورده سال آینده برای موفقیت در رقابتهای مختلف به حضور نیمار نیاز مبرم نخواهد داشت. موندو دپورتیوو می‌گوید بارسلونا قصد دارد این موضع خود را با رئیس باشگاه PSG در میان بگذارد که حاضر نیست برای نیمار پولی پرداخت کند بلکه بیشتر تمایل دارد انتقال نیمار به بارسا در قالب معاوضه با چند بازیکن بارسا باشد. به ادعای موندو دپورتیوو در حال حاضر به نظر می‌رسد مهره‌های پیشنهادی بارسا در ازای دریافت نیمار فیلیپ کوتینیو، راکیتیچ و ساموئل اومتیتی خواهند بود.

منبع : ورزش سه