رابطه عجیب و پیچیده گواردیولا با تکنولوژی! (عکس)

VAR چه باشد و چه نباشد، منچسترسیتی تحت هدایت پپ گواردیولا همیشه متضرر می شود اما بالعکس تکنولوژی خط دروازه به سود اوست. به گزارش “ورزش سه”، رابطه گواردیولا با تکنولوژی بازبینی صحنه های فوتبال پیچیده شده و در لیگ قهرمانان و لیگ برتر، اخیرا همه چیز به ضرر او پیش رفته است. دو هفته قبل و در لیگ قهرمانان، سیتی در دقیقه 93 توسط رحیم استرلینگ مقابل تاتنهام به گل صعودبخش دست یافت اما VAR باعث مردود اعلام شدن این گل و صحنه هایی از حسرت تلخ سرمربی اسپانیایی سیتی در کنار زمین به ثبت رسید.

حالا امروز و در دیدار حساس لیگ برتری برابر برنلی، سیتی در اوایل نیمه دوم می توانست به یک پنالتی مسلم دست یابد و بارنس به وضوح با دست خود را توپ تاثیر گذاشت، اما این بار نبود VAR به ضرر گواردیولا تمام شد و این صحنه پنالتی اعلام نشد تا در نهایت آنها به سختی و با گل سرخیو آگوئرو در این دیدار به برتری دست یابد.

اما از آن سو تکنولوژی خط دروازه همیشه به سود پپ بوده است. در دیدار تعین کننده و حساس لیورپول مقابل منچسترسیتی، جان استونز میلیمتری و با بهره گیری از تکنولوژی خط، دروازه تیمش را نجات داد و امروز نیز گل مهم سرخیو آگوئرو شاید چند سانتیمتر از خط گذشته بود که از سوی داور پذیرفته شد تا این تکنولوژی در لیگ برتر به سود سیتیزن ها عمل کرده باشد. پس هر چقدر VAR در لیگ قهرمانان به ضرر پپ بود، در لیگ برتر تکنولوژی خط دروازه به دادش رسید تا احساسی دوگانه به ورود تکنولوژی به فوتبال داشته باشد.

منبع : ورزش سه